fbpx
« »

LBAS valde prasa tieslietu ministram atsaukt demokrātiju apdraudošos izteikumus

17.08.2021  09:53 Jaunumi Nav komentāru

2021.gada 16.augustā notika Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības (LBAS) valdes sēde, kurā tika izvērtēti Latvijas Republikas tieslietu ministra Jāņa Bordāna izteikumi 2021. gada 9. augustā raidījumā “Delfi TV ar Jāni Domburu” diskusijā “Likumprojekts par Covid-19 vakcināciju darbavietās: par vai pret?”, konkrēti – visi tie, kuri iebilst pret obligātu vakcinēšanu pret Covid-19, ir Maskavas propagandas upuri un saņem par to savtīgus labumus (ieraksta 31. un 32. min.).

LBAS valde secināja, ka tieslietu ministra Jāņa Bordāna izteikumi ir drauds demokrātijai un nepamatots apvainojums Latvijas arodbiedrībām, jo pārvērš jebkuru valdības oponentu par valsts ienaidnieku.

Tādēļ LBAS valde nolēma pieprasīt no tieslietu ministra Jāņa Bordāna publiski atsaukt portālā “Delfi” minētos izteikumus līdz 2021. gada 19. augustam. Šīs prasības neizpildes gadījumā LBAS par konstatēto arodbiedrību tiesību un demokrātijas apdraudējumu informēs Eiropas Arodbiedrību konfederāciju, Eiropas Komisiju, Eiropas Parlamentu un Eiropas Padomi, Starptautisko Darba organizāciju, kā arī pieprasīs Ministru prezidentam Artūram Krišjānim Kariņam vērtēt tieslietu ministra Jāņa Bordāna atbilstību amatam.

2021.gada 9.augustā raidījums “Delfi TV ar Jāni Domburu” –  https://bit.ly/3ANP8v4

LBAS valdes lēmums