fbpx

Autora arhīvs

« Iepriekšējie

Sveiciens visiem biedriem!

23.05.2024  12:35 Jaunumi No Comments

Lai arī vasara uzņem apgriezienus un āra temperatūra jau pārsniedz +25 oC,  mēs arodbiedrībā turpinām pievērst uzmanību arodbiedrības biedriem svarīgām, problemātiskām tēmām.

Darba aizsardzība, kas sevī ietver daudz dažādus pasākumus (organizatoriskus, sociālus, tehniskus u.c.), kuru mērķis ir izveidot un uzturēt drošu un veselībai nekaitīgu vidi darbiniekiem.

Lasīt tālāk

Paraksties par arodbiedrību tiesībām!

04.03.2024  09:22 Jaunumi No Comments

Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība aicina un lūdz VISU arodbiedrību biedrus parakstīt LBAS iniciatīvu par arodbiedrību, to tiesību slēgt darba koplīgumus un pārstāvēt arodbiedrības biedrus!

Lasīt tālāk

PSI 31. Pasaules kongress

31.10.2023  13:46 Jaunumi No Comments

No 12-18. oktobrim Ženēvā notika Sabiedrisko pakalpojumu internacionāles PSI 31. pasaules kongress, kurā piedalījās 659 delegāti no 154 valstu PSI pārstāvētām arodbiedrībām. Kongress noritēja zem zīmes “CILVĒKI PĀRI PEĻŅAI” (people over profit). Kongress vienbalsīgi ievēlēja PSI prezidenti, par kuru kļuva Zviedrijas valsts iestāžu (ST) arodbiedrības priekšsēdētāja Britta Lejon, bet par ģenerālsekretāru ievēlēja Austrālijas pārstāvi Daniel Bertossa, kurš vairākus gadus pirms ievēlēšanas strādāja par PSI ģenerālsekretāra palīgu politiskajos jautājumos.

Lasīt tālāk

Pārskata Darba koplīguma garantijas

25.09.2023  13:27 Jaunumi No Comments

Pēc arodbiedrības LAKRS iniciatīvas, ņemot vērā arodbiedrības biedru priekšlikumus, tika organizētas sarunas SIA “Kuldīgas komunālie pakalpojumi”.

Lasīt tālāk

Gadās arī tā…..

25.09.2023  13:26 Jaunumi No Comments

Autobusa vadītājs no SIA “Jūrmalas autobusu satiksme” ir vērsies pie arodbiedrības LAKRS ar ļoti trauksmainu problēmu.

Lasīt tālāk

Cienīgas algas un labākus darba apstākļus!

18.10.2022  11:46 Jaunumi No Comments

SIA “Jūrmalas autobusu satiksme” autobusu vadītāji arī visai ir neapmierināti un aicina darba devēju nodrošināt konkurētspējīgas algas un labākus darba apstākļus, organizējot sabiedriskā transporta satiksmi Jūrmalas pilsētā. Arodbiedrība LAKRS  tika uzklausījusi arodbiedrības biedru iespējamās problēmas, priekšlikumus un sagatavojusi Darba koplīguma projektu iesniegšanai darba devējam.

Lasīt tālāk

Jauns Darba koplīgums RNP

27.09.2022  16:18 Jaunumi No Comments

16.septembrī noslēdzās organizēto sapulču cikls, lai iepazīstinātu arodbiedrības LAKRS biedrus un citus darbiniekus ar 30. jūnijā noslēgto un no 01. augusta spēkā esošo Darba koplīgumu  SIA “Rīgas namu pārvaldnieks”. Sapulcē piedalījās darba devēja pārstāvis un arodbiedrības LAKRS pārstāvji.

Lasīt tālāk

Atklāta vēstule par sabiedriskā transporta pakalpojumu iepirkumu procedūru iespējamo apturēšanu

07.07.2022  14:23 Jaunumi No Comments

Ministru prezidentam
A.god. Arturam Krišjānim Kariņam

Latvijas Sabiedrisko pakalpojumu un Transporta darbinieku arodbiedrība LAKRS (turpmāk – arodbiedrība LAKRS) pēc vairāku gadu sarunām, informēšanas, norādēm uz neatbilstošām sociālajām garantijām transporta darbiniekiem, it īpaši autobusu vadītājiem, šobrīd vairs nevar samierināties ar esošo situāciju nozarē saistībā par sabiedriskā transporta pakalpojuma reģionālās nozīmes maršrutu tīklā iepirkumu pasažieru pārvadājumiem ar autobusiem.

Lasīt tālāk

Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības valdes paziņojums par karu Ukrainā

27.02.2022  00:59 Jaunumi No Comments

Latvijas sabiedrībai

Eiropas Arodbiedrību konfederācijai

Starptautiskajai Arodbiedrību konfederācijai

Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības valdes

paziņojums par karu Ukrainā

Lasīt tālāk

LBAS kārtējo reizi aicina Saeimu neatbalstīt darbinieku tiesību pasliktinājumu

22.10.2021  08:24 Jaunumi No Comments

Vakar Ministru kabineta (MK) sēdē ar pēdējā brīža grozījumiem tika atbalstīts Veselības ministrijas piedāvātais grozījums MK Rīkojumā Nr. 720 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu”[1] punktā 5.7.1, kurā teikts, ka “no 2021. gada 15. decembra darbiniekiem, tostarp brīvprātīgajiem un personām ar ārpakalpojuma līgumiem, kuri nav minēti šā rīkojuma 5.7. apakšpunktā un kuri veic darba pienākumus klātienē, nepieciešams vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts”.

Lasīt tālāk

« Iepriekšējie