Autora arhīvs

« Iepriekšējie

Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības valdes paziņojums par karu Ukrainā

27.02.2022  00:59 Jaunumi No Comments

Latvijas sabiedrībai

Eiropas Arodbiedrību konfederācijai

Starptautiskajai Arodbiedrību konfederācijai

Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības valdes

paziņojums par karu Ukrainā

Lasīt tālāk

LBAS kārtējo reizi aicina Saeimu neatbalstīt darbinieku tiesību pasliktinājumu

22.10.2021  08:24 Jaunumi No Comments

Vakar Ministru kabineta (MK) sēdē ar pēdējā brīža grozījumiem tika atbalstīts Veselības ministrijas piedāvātais grozījums MK Rīkojumā Nr. 720 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu”[1] punktā 5.7.1, kurā teikts, ka “no 2021. gada 15. decembra darbiniekiem, tostarp brīvprātīgajiem un personām ar ārpakalpojuma līgumiem, kuri nav minēti šā rīkojuma 5.7. apakšpunktā un kuri veic darba pienākumus klātienē, nepieciešams vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts”.

Lasīt tālāk

Jaunākais regulējumā Covid-19 pandēmijas laikā

21.10.2021  10:46 Jaunumi No Comments

No 21.oktobra līdz 15.novembrim spēkā īpaši stingri noteikumi Covid-19 izplatības ierobežošanai jeb “lokdauns”

Noteikts ierobežojums pamest dzīves vietu laikā no plkst.20 līdz 5, paredzot tikai iespēju nokļūt uz un no darba vietas
Lasīt tālāk

LBAS valdes paziņojums

21.10.2021  10:41 Jaunumi No Comments

Latvijas Brīvo arodbiedŗību savienības (LBAS) nostāja  par likumprojektu Grozījumi Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumā [21-TA-738]

MK 2021.gada 19. oktobra sēdē plāno izskatīt likumprojektu Grozījumi Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumā [21-TA-738], kas būtiski pasliktina darbinieku tiesisko stāvokli, tāpēc LBAS neatbalsta likumprojektu šādu apsvērumu dēļ:

Lasīt tālāk

LBAS valde prasa tieslietu ministram atsaukt demokrātiju apdraudošos izteikumus

17.08.2021  09:53 Jaunumi No Comments

2021.gada 16.augustā notika Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības (LBAS) valdes sēde, kurā tika izvērtēti Latvijas Republikas tieslietu ministra Jāņa Bordāna izteikumi 2021. gada 9. augustā raidījumā “Delfi TV ar Jāni Domburu” diskusijā “Likumprojekts par Covid-19 vakcināciju darbavietās: par vai pret?”, konkrēti – visi tie, kuri iebilst pret obligātu vakcinēšanu pret Covid-19, ir Maskavas propagandas upuri un saņem par to savtīgus labumus (ieraksta 31. un 32. min.).

Lasīt tālāk

Vai darba devējam, pieņemot darbā jaunu darbinieku, ir tiesības prasīt uzrādīt Covid-19 sertifikātu?

17.08.2021  09:52 Jaunumi No Comments

Atbild Valsts darba inspekcijas Klientu atbalsta nodaļas vadošā juriskonsulte Laura Akmentiņa:

– Darba devējam ir tiesības lūgt darbiniekam uzrādīt sadarbspējīgo vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu (sertifikāta QR kodu ir iespējams nolasīt https://covid19sertifikats.lv), lai saprastu, kā organizēt darbu uzņēmumā, lai nodrošinātu epidemioloģisko prasību izpildi. Darbiniekam ir tiesības atteikties sniegt šādu informāciju, bet tādā gadījumā darba devējam ir tiesības uzskatīt, ka uz darbinieku darbavietā nav attiecināmi epidemioloģisko prasību atvieglojumi un darba devējs var prasīt vispārējo epidemioloģisko prasību izpildi.

Lasīt tālāk

Pārvērtējot pretendenta piedāvājumus maršrutu tīkla daļā “Limbaži, Sigulda”, par uzvarētāju atzīta AS “Nordeka”

20.04.2021  12:19 Jaunumi No Comments

Pēc ATD sniegtās informācijas, iepirkumu komisija, ievērojot Iepirkumu uzraudzības biroja norādi, atkārtoti izvērtējusi pretendenta AS “CATA” iesniegto piedāvājumu maršrutu tīkla daļā “Limbaži, Sigulda” un par uzvarētāju atzinusi to pašu pretendentu – AS “Nordeka”. AS “CATA” kopējā vērtējumā ieguva mazāk punktu, kā arī tās finanšu piedāvājums bija būtiski augstāks nekā citiem pretendentiem.

Lasīt tālāk

NTSP Transporta un sakaru apakšpadome pārrunā nozares attīstības jautājumus

07.04.2021  17:01 Jaunumi No Comments

2021.gada 7.aprīlī attālināti norisinājās Nacionālās trīspusējās sadarbības sanāksmes Transporta un sakaru nozares trīspusējās sadarbības apakšpadomes attālinātā sēda, kurā Satiksmes ministrija un sociālie partneri pārrunāja būtiskus transporta jomas nākotnes attīstības jautājumus.

Lasīt tālāk

ATD: Vēl trīs maršrutu tīkla daļās Iepirkumu komisijas lēmums atzīts par pamatotu

07.04.2021  10:58 Jaunumi No Comments

Pēc ATD sniegtās informācijas, Iepirkumu uzraudzības birojs trīs maršrutu tīkla daļās – “Cēsis”, “Ogre, Aizkraukle” un “Jēkabpils, Preiļi, Līvāni” – Iepirkumu komisijas lēmumu par uzvarētāju atzinis par pamatotu. Tādējādi Autotransporta direkcija gatavojas līguma noslēgšanai ar uzvarētājiem – AS “Nordeka” lotē “Cēsis”, AS “Liepājas autobusu parks” lotē “Ogre, Aizkraukle” un SIA “Tukuma auto” lotē “Jēkabpils, Preiļi, Līvāni”. Savukārt maršrutu tīkla daļā “Limbaži, Sigulda” par uzvarētāju tika pasludināta AS “Nordeka”, tomēr Iepirkumu uzraudzības birojs uzdevis Iepirkumu komisijai pārvērtēt viena pretendenta – AS “CATA” – sagatavoto piedāvājumu.

Lasīt tālāk

Valstu noteiktie ierobežojumi autopārvadājumu jomā saistībā ar Covid-19 vīrusa ierobežošanas pasākumiem

01.04.2021  11:02 Jaunumi No Comments

Veicot starptautiskus pārvadājumus, transportlīdzekļa autovadītāju vēlams nodrošināt ar Eiropas Komisijas izstrādātāto “Starptautisko pārvadājumu nozares darbinieka formu”. Formas pieejamas latviešuangļu un citās valodās.

Biežāk uzdotie jautājumi par Latvijas Republikas ieviestiem ierobežojumiem saistībā ar starptautiskajiem pārvadājumiem Covid-19 laikā pieejami Satiksmes ministrijas mājaslapā.

Lasīt tālāk

« Iepriekšējie