« »

Darba koplīguma parakstīšana AS “Hanzas maiznīcas”

09.03.2021  13:04 Jaunumi Nav komentāru

Arodbiedrība LAKRS informē, ka š.g. 2.martā Arodbiedrības namā arodbiedrība LAKRS tikās ar AS “Hanzas maiznīcas” vadību un parakstīja grozījumus un papildinājumus 2005.gadā noslēgtajā un spēkā esošajā Darba koplīgumā. No darba devēja puses koplīgumu parakstīja AS “Hanzas maiznīcas” vadītājs un valdes loceklis Uģis Mihņevičs, no arodbiedrības LAKRS puses – valdes priekšsēdētājs Juris Kalniņš.

Pēc Darba koplīguma parakstīšanas darba devējs informēja par vadošās starptautiskās  maiznīcas grupas Lantmännen Unibake Ziemeļvalstīs, kuru pārstāv AS “Hanzas maiznīcas” plāniem uzlabot un reorganizēt svaigās maizes biznesu Baltijas valstīs.

Lantmännen Unibake Baltijas reģionā darbojas četras svaigās maizes ceptuves. Tiek plānots reorganizēt procesu, ieguldot maizes ceptuvju ražošanas līniju ar augstu jaudu modernizēšanā. Tajā pašā laikā plānots slēgt ražošanu Rīgā. Šo pārmaiņu rezultātā atlaišana varētu skart  aptuveni 90 ražošanā strādājošo darbinieku. Kā informēja U.Mihņevičs, darbinieku atlaišana varētu tikt uzsākta pakāpeniski no š.g. oktobra mēneša līdz 2022.gada 1.ceturksnim.

Tāpat darba devējs šajā procesā solīja sadarbību ar arodbiedrību LAKRS un apņēmību, lai pārmaiņu procesā darbinieki saņemtu visu nepieciešamo atbalstu likuma ietvaros un praktisku karjeras atbalstu.

Sarunās piedalījās arī AS “Hanzas maiznīcas” personāla vadītāja Aiga Babre un arodbiedrības LAKRS juriste Inga Vējiņa.