«

Arodbiedrības pārstāvji tiekas ar valsts prezidentu Egilu Levitu

26.08.2019  15:34 Jaunumi Nav komentāru

Arodbiedrības LAKRS valdes priekšsēdētājs Juris Kalniņš LBAS delegācijas sastāvā piedalījās vizītē pie Latvijas valsts prezidenta Egila Levita.

Vizītes laikā no valdes priekšsēdētāja puses tika izklāstītas vairākas problēmsituācijas saistībā ar LAKRS biedru tiesībām un interesēm uzņēmumos un nozarēs kopumā.

LAKRS ieskatā, svarīgi būtu pievērst vairāk vērības valsts politikai sociālā dialoga veicināšanā slēdzot ģenerālvienošanās, motivēt tām, it īpaši darba devējus; palielināt arodbiedrību lomu un iespējas minimālo sociālo garantiju iekļaušanu iepirkumu dokumentācijā. Pievērst īpašu uzmanību Streiku likumam, kas nodrošinātu arodbiedrības biedru tiesības uz streiku, atvieglotu procedūru un pārsūdzības iespējas.

Sarunas beigās Juris Kalniņš prezidentam Egilam Levitam pasniedza Īrijas prezidenta Michael D Higgins uzrunas apkopotu brošūru Eiropas Sabiedrisko pakalpojumu darbinieku  arodbiedrības apvienības (EPSU) kongresā Dublinā, kas tika pasniegta visiem kongresa delegātiem.

Sarunā ar arodbiedrību pārstāvjiem prezidenta kungs pauda izpratni par arodbiedrības lomu, biedru tiesībām un interesēm, kas ir labklājīgas valsts uzbūves un attīstības pamatā.

Sagatavoja: Juris Kalniņš

Foto: Latvijas Valsts prezidenta kanceleja