« »

Tālbraucējus biedē risks inficēties ar Covid-19, ieteikumi par aizsarglīdzekļiem top desmit dienu garumā

25.03.2020  15:00 Jaunumi Nav komentāru

Valdības rīkojumā par ārkārtējo situāciju un robežu slēgšanu ierobežojumi braucieniem ārpus Latvijas neattiecas uz transporta uzņēmumos strādājošajiem – viņi var turpināt darbu, lai nodrošinātu kravu piegādes vai repatriācijas reisu norisi, un uz viņiem neattiecas prasības par pašizolāciju. Aktuāls jautājumus par riskiem saistībā ar starptautisko kravas pārvadājumu šoferiem.

Ieteikumus uzņēmumiem autopārvadājumu nozarē, lai ierobežotu Covid-19 izplatību, Satiksmes ministrija izdevusi tikai 24.martā, pusotru nedēļu pēc ārkārtējās situācijas izsludināšanas, taču arī šie ieteikumi vēl neatrisina problēmas un nenovērš visas bažas.

Saskaņā ar Autotransporta direkcijas publiskajiem datiem, licences starptautiskajiem kravu pārvadājumiem aizvadītā gada beigās bija izsniegtas 4467 pārvadātājiem. Šīm kompānijām atļauts darbu turpināt arī apstākļos, kad valstu robežas ir slēgtas starptautiskajiem pasažieru pārvadājumiem. Lielākajai daļai no šiem uzņēmumiem esot tikai nedaudzas automašīnas, kas ikdienā nodrošina kravu pārvadājumus starp dažādām Eiropas valstīm, arīdzan Krieviju un Baltkrieviju, tomēr kopumā kravas transportlīdzekļi, kam atļauti starptautiskie kravu pārvadājumi 2019.gada beigās bijuši 16 208. Tajos nodarbināto autovadītāju kopskaits mērāms tūkstošos, un, ja vien nav vērojamas elpceļu saslimšanas pazīmes, ne uz vienu no viņiem neattiecas arī prasība divas nedēļas pēc atgriešanās no ārzemēm ievērot pašizolāciju.

Vairāk informācijas šeit.

Avots: delfi.lv