AS “LIDO” neizmaksātās algas sola izmaksāt

10.06.2020  14:11 Jaunumi No Comments

Jau aprīļa mēnesī tik ziņots, ka vairāki AS “LIDO” darbinieki – arodbiedrības LAKRS biedri bija vērsušies arodbiedrībā par to, ka darba devējs darba samaksu par marta mēnesi izmaksājis 100,- EUR apmērā. Arodbiedrība aicināja darba devēju sniegt informāciju, skaidrot radušos situāciju un nekavējoties izmaksāt darbiniekiem pienākošos aprēķināto darba samaksu. Kā skaidroja AS “LIDO” pārstāvji, sakarā ar valstī 12.martā izsludināto ārkārtējo situāciju un ieviestajiem drošības pasākumiem, ar mērķi ierobežot COVID-19 izplatību, kā arī rūpējoties par savu darbinieku un iedzīvotāju  drošību un veselību, LIDO uz laiku pilnībā apturēja savu restorānu darbību. Šajos apstākļos strauji samazinājās ieņēmumi, kā rezultātā uzņēmums nonāca neparedzētās īstermiņa finanšu grūtībās.

Lasīt tālāk

Vienojas par grozījumiem Darba koplīgumos

09.06.2020  11:25 Jaunumi No Comments

Neskatoties uz ārkārtas situāciju valstī, saistībā ar COVID-19 pandēmiju, arodbiedrība LAKRS vienojas par grozījumiem un papildinājumiem parakstot Darba koplīgumu Nodarbinātības valsts aģentūrā NVA un Līvānu Dzīvokļu un komunālajā saimniecībā LDZKSU.

Lasīt tālāk

Autotransporta direkcijas valdes priekšsēdētājs Kristiāns Godiņš par to, kādi kritēriji tika izvirzīti sabiedriskā transporta iepirkumu konkursā un ko iepirkums nozīmēs pasažieriem.

29.05.2020  09:27 Jaunumi No Comments

Pagājušajā nedēļā noslēdzās konkursa par sabiedriskā transporta pakalpojumu nodrošināšanu no 2021. gada piedāvājumu vērtēšana. Iepirkumu komisija pieņēma lēmumu par uzvarētājiem 12 maršrutu tīkla daļās (lotēs) no kopumā 16. Līgums ar pārvadātājiem, kas uzvarējuši konkursā, tiks noslēgts pēc informatīvā starpziņojuma par šī konkursa rezultātiem izskatīšanas valdībā. Autotransporta direkcijas valdes priekšsēdētājs Kristiāns Godiņš intervijā portālam TVNET pastāstīja, kādi kritēriji tika izvirzīti šajā konkursā un ko iepirkums nozīmēs pasažieriem.

Lasīt tālāk

Latvijas Sabiedrisko pakalpojumu un Transporta darbinieku arodbiedrības LAKRS atklātā vēstule LR Ministru prezidentam, LR Satiksmes ministram un VSIA “Autotransporta direkcija”

27.05.2020  09:12 Jaunumi No Comments

2020.gada 25.maijā arodbiedrība LAKRS sagatavoja un izsūtīja atklāto vēstuli LR Ministru prezidentam Krišjānim Kariņam, LR Satiksmes ministram Tālim Linkaitam un VSIA “Autotransporta direkcija” valdes priekšsēdētājam  Kristiānam Godiņam par situāciju ar iepirkumu rezultātiem par sabiedriskā transporta pakalpojumu nodrošināšanu ar autobusiem Latvijas reģionālajā maršrutu tīklā nākamajiem 10 gadiem.

Lasīt tālāk

Noslēgusies piedāvājumu vērtēšana konkursā par sabiedriskā transporta pakalpojumu nodrošināšanu no 2021. gada; uzvarētāji noteikti 12 maršrutu tīkla daļās!

18.05.2020  19:55 Jaunumi No Comments

Šodien, 2020. gada 18. maijā, noslēgusies konkursa par sabiedriskā transporta pakalpojumu nodrošināšanu no 2021. gada piedāvājumu vērtēšana. Iepirkumu komisija ir pieņēmusi lēmumu par uzvarētājiem 12 maršrutu tīkla daļās no kopumā 16. Tādējādi tuvākajā laikā tiks sludināts jauns konkurss uz atlikušajām četrām daļām. Līgums ar pārvadātājiem, kas uzvarējuši konkursā, tiks noslēgts pēc informatīvā starpziņojuma par šī konkursa rezultātiem izskatīšanas valdībā.

Lasīt tālāk

ETUC paziņojums 28. aprīlim – Pasaules darba aizsardzības dienai!

20.04.2020  17:57 Jaunumi No Comments

COVID-19 uzliesmojums mums parādīja, cik neaizsargāti mēs esam pret epidēmiju un cik postošas sekas var būt: dzīvībai, veselībai, sabiedrībai, uz visu ekonomiku. Tas ir ļoti skaidri parādījis, cik svarīgi ir aizsargāt strādājošos (un visus cilvēkus) no slimībām, īpaši darba vietā. Tas ir arī parādījis, cik svarīgi ir ieguldīt līdzekļus labā sabiedrības veselības aprūpē, attīstīt labvēlīgus apstākļus veselības aprūpes darbiniekiem un citiem darbiniekiem, kā arī nepieciešamību nodrošināt labus slimības pabalstus un citus nosacījumus, lai aizsargātu visu cilvēku algas un darbavietas.

Lasīt tālāk

Kooperatīvās krājaizdevu sabiedrības “LAKRS KS” biedriem!

31.03.2020  16:08 Jaunumi No Comments

Apzinoties, ka COVID-19 izraisītā ārkārtējā stāvokļa valstī un tā radīto ekonomisko seku dēļ daudzām ģimenēm, iespējams, ir būtiski ir pasliktinājies finanšu stāvoklis, kooperatīvās krājaizdevu sabiedrības “LAKRS KS” Valde nolemj atļaut esošajiem kredīta ņēmējiem līdz 2020.gada 31.augustam, pēc nepieciešamības, ikmēneša kredīta maksājumos segt tikai aprēķinātos procentus. Informāciju par aprēķinātajiem procentiem atrodama kredīta līgumos. Kredītlīgumam netiks pazemināts statuss, papildus komisijas vai soda sankcijas netiks piemērotas. Pamatsummas atmaksa tiks atsākta situācijai normalizējoties.

Lasīt tālāk

Par ārkārtas situāciju pasažieru pārvadājumos saistībā ar COVID-19

25.03.2020  15:04 Jaunumi No Comments

Arodbiedrība LAKRS, pēc 17.marta tikšanās ar Satiksmes ministru Tāli Linkaiti, ir nosūtījusi vēstuli Ministru kabinetam, Satiksmes ministrijai, VSIA “Autotransporta direkcija”, Latvijas Pasažieru pārvadātāju asociācijai LPPA un Latvijas Brīvo arodbiedrību savienībai LBAS “Par ārkārtas situāciju pasažieru pārvadājumos saistībā ar COVID-19”.

Lasīt tālāk

Tālbraucējus biedē risks inficēties ar Covid-19, ieteikumi par aizsarglīdzekļiem top desmit dienu garumā

25.03.2020  15:00 Jaunumi No Comments

Valdības rīkojumā par ārkārtējo situāciju un robežu slēgšanu ierobežojumi braucieniem ārpus Latvijas neattiecas uz transporta uzņēmumos strādājošajiem – viņi var turpināt darbu, lai nodrošinātu kravu piegādes vai repatriācijas reisu norisi, un uz viņiem neattiecas prasības par pašizolāciju. Aktuāls jautājumus par riskiem saistībā ar starptautisko kravas pārvadājumu šoferiem.

Lasīt tālāk

COVID-19: Tagad mēs esam vai nu Savienība, vai arī mēs neesam nekas

18.03.2020  16:08 Jaunumi No Comments

“COVID-19” uzliesmojums ir pārvērties strauji mainīgā ārkārtas situācijā, rādītāji un pasākumi pastāvīgi mainās visā Eiropā un pasaulē, ietekmējot visus sabiedrības līmeņus.

Kopš Otrā pasaules kara beigām pasaules sabiedrība nav saskārusies ar tik dramatisku krīzi. Neviena valdība Eiropā vai citur nevar izdomāt, kā atrisināt šādu pandēmiju viena pati. Visām dalībvalstīm ir jāapvienojas, jāatbalsta viena otra un jāsaskaņo kopīga rīcība. Atsevišķu dalībvalstu dalīta pieeja ir droša ilustrācija katastrofai. Ja mēs to izdarīsim nepareizi, mums, iespējams, nebūs citas iespējas to izdarīt pareizi.

Lasīt tālāk

« Iepriekšējie ieraksti